o wyjazdach

Narty na Słowacji – o naszych wyjazdach słów kilka.

Narty na Słowacji - WIelka Racza i Kubińska Hola

Wielka Racza i Kubińska Hola – dlaczego właśnie tam?

Idea wyjazdów na jeden dzień na Słowację, narodziła się w 2000 roku. Rok później, zorganizowaliśmy pierwszy wyjazd na Wielką Raczę. Od tego czasu, jeździmy tam już regularnie, co roku, tydzień w tydzień, zima w zimę. O wyborze tego miejsca zadecydowało kilka elementów, ale najważniejsze było tempo zmian w infrastrukturze na słowackich stokach oraz jakość i sposób przygotowywania tras. Jeżeli do tego dodamy małe kolejki, to otrzymujemy obraz ośrodka niemal wymarzonego.

Kierując się tym, by zapewnić Uczestnikom naszych wyjazdów możliwość spróbowania swoich sił również na innych słowackich stokach, w 2013 roku otwarliśmy nowy kierunek: na Kubińską Holę. Również i tu zastaliśmy bardzo dobrze zorganizowany ośrodek rozłożony na znacznie większej górze (niemal 1400 m npm).

Wyjazdy na narty na Słowację.

Oba te miejsca są położone o ok. 2,5 godziny od Katowic, czyli o porządny film puszczony w naszych autokarach ;-), lub o dłuższą drzemkę (co ma szczególne znaczenie przy powrocie). Nasze skibusy parkują na parkingach oddalonych o 100-150 metrów od dolnych stacji kolei linowych, zaś obsługa dba o to, by karnety wędrowały bezpośrednio do rąk Uczestników Kubińska Hola i Wielka Racza - czyli narty na Słowacjinaszych wyjazdów. O nic więc nie trzeba się martwić. Łącznie z ubezpieczeniem. W cenie bowiem, znajduje się już pełne ubezpieczenie obejmując odpowiedzialność cywilną (czyli sytuację, w której to my wyrządzamy komuś szkodę), następstwa nieszczęśliwych wypadków (czyli sytuację, w której zostaje nam wyrządzona krzywda fizyczna i należy ją naprawić), oraz koszty leczenia za granicą (co ma szczególne znaczenie dla tych, którzy nie mają wyrobionej w NFZ Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ).

W czasie każdego z wyjazdów, jedzie z Państwem przedstawiciel organizatora, który pomaga w każdej sytuacji – od znalezienia wypożyczalni sprzętu, po pomoc w razie wypadku.

Aby wyjazdy były jeszcze bezpieczniejsze, jeszcze przed wyruszeniem na stoki, otrzymacie od nas mapki ośrodka wraz z ich objaśnieniem oraz przekazaniem najważniejszych numerów telefonów (w tym do Horskiej Slużby i organizatora).
wielka racza, kubińska hola, rohace, rohacze, narty słowacja, narty na słowacji, narty z katowic, narty katowice