Wielka Racza – opis ośrodka

Mapa ośrodka Wielka Racza

 

Opis ośrodka Wielka Racza na Słowacji.Laliki - ośrodek Wielka Racza

Wielka Racza to najnowocześniejszy ośrodek w północno-zachodniej Słowacji, a przy okazji w całych, również polskich, Beskidach. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano tu ok. 14 km tras, z najdłuższą, liczącą 3550 metrów.

Największym plusem tych tras, jest ich różnorodność i szerokość. Przeważają trasy czerwone, jest jednak również po jednej niebieskiej i czarnej.

Trasy to jednak nie wszystko, co ośrodek ma do zaoferowania. Znajdują się tu bowiem jeszcze wypożyczalnie sprzętu, serwis, bankomat, darmowe toalety i liczne punkty gastronomiczne – od barów szybkiej obsługi, po restauracje.

Wszystkie toalety są bezpłatne.

Ceny na Wielkiej Raczy.

Wielka Racza – koleje linowe i wyciągi.

Wielka Racza - Dedovka - kolej linowa na Słowacji

W ośrodku przygotowano 3 koleje linowe: 2 czteroosobowe i 1 sześcioosobową, gdzie na tej samej linie nośnej zawieszone są również ośmioosobowe kabiny.

Ponadto, działają tu również 3 wyciągi (2 talerzyki, jeden podwójny orczyk).

Wielka Racza – położenie.

Ośrodek Snow Paradise Velka Raca jest położona raptem 135 km od Katowic, na zboczach Wielkiej Raczy – góry położonej również w Polsce. Stoki są o wystawie zachodniej, co chroni je w dużej mierze przed promieniami słońca.

Ośrodek jest położony na wysokości 650-1050 metrów, z bardzo dogodnym połączeniem drogowym ze Śląskiem i Zagłębiem.

Dojazd do ośrodka Wielka Racza.

Dojazd do ośrodka jest możliwy na kilka sposobów. Oczywiście, naszym zdaniem najlepszy jest dojazd (naszym) autokarem, ale nie jesteśmy tu obiektywni 😉 Możliwy jest również dojazd samochodami oraz pociągiem.

Dojazd autokarem na Wielką Raczę. Wielka Racza - dojazd do Oszczadnicy

Nasz autokar, od 2001 roku, kursuje do Osczadnicy w każdą zimową sobotę i większość niedziel. Szczegóły dotyczące przystanków, godzin odjazdów i przyjazdów, znajdziecie tu: Velka Raca autokarem.

Dojazd samochodem.

Ze Śląska i Zagłębia można się tu dostać na dwa sposoby: albo przez przejście graniczne w Zwardoniu (trasa krótsza, ale niekoniecznie szybsza), lub przez Cieszyn (trasa minimalnie dłuższa, ale wyraźnie szybsza). Przed wybraniem się na taką wycieczkę, polecamy sprawdzenie aktualnych przepisów dotyczących winiet na Słowacji, oraz miejscowych przepisów dotyczących wyposażenia apteczek samochodowych.

Dojazd pociągiem.

To wyprawa i przygoda sama w sobie. Można dotrzeć na stację Oszczadnica lub (łatwiej się dostać) na stację Czadca. Z obu tych miejsc, można się dalej dostać lokalnymi autobusami.