Mapa ośrodka Wielka Racza

Wielka Racza narty i snowboard – opis ośrodka

Wielka Racza to najnowocześniejszy ośrodek w północno-zachodniej Słowacji, a przy okazji w całych, również polskich, Beskidach. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano tu ok. 14 km tras, z najdłuższą, liczącą 3550 metrów.

Największym plusem tych tras, jest ich różnorodność i szerokość. Przeważają trasy czerwone, jest jednak również po jednej niebieskiej i czarnej.

Trasy to jednak nie wszystko, co ośrodek ma do zaoferowania. Znajdują się tu bowiem jeszcze wypożyczalnie sprzętu, serwis, bankomat, darmowe toalety i liczne punkty gastronomiczne – od barów szybkiej obsługi, po restauracje.

Wszystkie toalety są bezpłatne.

Narty na Słowacji, Wielka Racza, Kubińśka Hola, Rohacze

Wielka Racza: świetnie przygotowane trasy, liczne knajpki, mało ludzi.

Narty na Słowacji - Wielka Racza - Dedovka

Wielka Racza – koleje linowe i wyciągi.

W ośrodku przygotowano 3 koleje linowe: 2 czteroosobowe i 1 sześcioosobową, gdzie na tej samej linie nośnej zawieszone są również ośmioosobowe kabiny.

Ponadto, działają tu również 3 wyciągi (2 talerzyki, jeden podwójny orczyk).

Wielka Racza – położenie.

Ośrodek Snow Paradise Velka Raca jest położona raptem 135 km od Katowic, na zboczach Wielkiej Raczy – góry położonej również w Polsce. Stoki są o wystawie zachodniej, co chroni je w dużej mierze przed promieniami słońca.

Ośrodek jest położony na wysokości 650-1050 metrów, z bardzo dogodnym połączeniem drogowym ze Śląskiem i Zagłębiem.

Dojazd do ośrodka Wielka Racza.

Dojazd na narty i snowboard do ośrodka Wielka Racza jest możliwy na kilka sposobów. Oczywiście, naszym zdaniem najlepszy jest dojazd (naszym) autokarem, ale nie jesteśmy tu obiektywni 😉 Możliwy jest również dojazd samochodami oraz pociągiem.

Dojazd autokarem na narty na Wielką Raczę. 

Nasz autokar, od 2001 roku, kursuje do Oszczadnicy w każdą zimową sobotę i większość niedziel. Szczegóły dotyczące przystanków, godzin odjazdów i przyjazdów, znajdziecie tu: Wielka Racza autokarem.

Dojazd samochodem.

Ze Śląska i Zagłębia można się tu dostać na dwa sposoby: albo przez przejście graniczne w Zwardoniu (trasa krótsza, ale niekoniecznie szybsza), lub przez Cieszyn (trasa minimalnie dłuższa, ale wyraźnie szybsza). Przed wybraniem się na taką wycieczkę, polecamy sprawdzenie aktualnych przepisów dotyczących winiet na Słowacji, oraz miejscowych przepisów dotyczących wyposażenia apteczek samochodowych.

Dojazd pociągiem.

To wyprawa i przygoda sama w sobie. Można dotrzeć na stację Oszczadnica lub (łatwiej się dostać) na stację Czadca. Z obu tych miejsc, można się dalej dostać lokalnymi autobusami.

Narty Słowacja - Wielka Racza

Narty na Słowacji – Wielka Racza. Trasa czerwona, nr 2. W tle – kolei linowa na Dedovke.

Narty na Słowacji - Wielka Racza

Dedovka – pierwsza z trzech dolin w kompleksie Wielkiej Raczy.

Wielka Racza narty i snowboard – opis ośrodka