Kubińska Hola – opis

Kubińska Hola - mapa ośrodka

Kubińska Hola – opis ośrodka.

Kubińska Hola - środkowa stacjaKubińska Hola to ośrodek położony na Orawie, raptem 10 km od największej atrakcji turystycznej regionu – Zamku Orawskiego, na sporej górze Mincol (1396 m npm), z której roztaczają się świetne widoki na Tatry Zachodnie, Małą Fatrę i Góry Choczańskiej.

Zlokalizowano tu ok. 14 km tras dla narciarzy i snowboardzistów, które obsługują dwie koleje czteroosobowe koleje linowe oraz 8 wyciągów talerzykowych (niezwykle szybkich). Do tego, przygotowano strefę dla stawiających pierwsze kroki oraz dla maluchów.

Wśród tras zjazdowych przeważają czerwone – jest to jednak bardzo przyjemna czerwień, która wybitnie często przechodzi w kolor niebieski. Są to trasy szerokie, o stałym nachyleniu z wieloma wariantami w postaci leśnych przecinek. Główna trasa ma homologację FIS.

Najdłuższa trasa, którą można zjechać, ma aż 4 kilometry, zaś główna trasa z górnej stacji do dolnej – niespełna 3 km.

Kubińśka Hola - najwyższy punkt w ośrodku

Całość uzupełnia jeszcze możliwość poszalenia poza trasami. Potężne hale porośnięte małymi choinkami są wprost wymarzonym miejscem na spokojny freeride.

Sprawdź ceny na Kubińskiej Holi!

Kubińska Hola – koleje linowe i wyciągi.

Oczywiście, na szukających odpoczynku, czekają tu liczne miejsca we wszelkiego rodzaju knajpkach, barach, kawiarniach i restauracjach, gdzie można skosztować zarówno tradycyjne słowackiej kuchni, jak i skomplikowanych deserów rodem z południa Europy.

Obie koleje linowe są czteroosobowe, z taśmami najazdowymi ułatwiającymi wsiadanie. Równolegle do nich, kursuje 8 wyciągów. Razem, potrafią one przewieźć aż 9 tys. osób w godzinę! Ale spokojnie – tu nie ma takiego ruchu 😉 Pojęcie kolejek do kolejek praktycznie nie istnieje.

Kubińska Hola – gdzie to jest?Narty Słowacja - Kubińska Hola

Ośrodek Ski Park Kubińska Hola jest położony ok. 160 km od Katowic, w Dolnym Kubinie na słowackiej Orawie. Otoczenie wysokich gór sprawia, że nawet pomimo południowej wystawy stoków, dość długo utrzymują się tu dobre warunki do uprawiania białego szaleństwa.

Przejazd od Katowic zajmuje ok. 2,5 godziny i prowadzi przez bardzo ciekawe tereny zarówno na Słowacji, jak i w Polsce. Od sezonu 2015/16 czas przejazdu powinien się skrócić o kolejne kilkanaście minut (jeżeli zostaną ukończone inwestycje drogowe w Żywcu).