Narty na Słowacji - Orawice - Narty i baseny termalne

Orawice – opis ośrodka

Meander Ski&Aquapark OrawiceNarty i baseny termalne w Orawicy

Kameralny ośrodek na Orawie, w jej podtatrzańskiej okolicy (raptem 15 km dalej mamy Rohacze w Tatrach Zachodnich), jest świetnym miejscem dla rodzinnych wypadów. Łączymy tu dwie atrakcje, które świetnie się uzupełniają: sporty zimowe (narty i snowboard) z basenami termalnymi. Jedno od drugiego, jest oddalone o 30 metrów. Z jednego i drugiego, korzystamy na tym samym karnecie.

Orawice – ośrodek narciarskiOrawice - Meander Ski & Thermal Park

7,5 km tras, rozłożonych na zboczu pomiędzy 785 a 1055 m npm, z przewyższeniem ok. 250 metrów. Wytyczono tu zarówno trasy niebieskie, czerwone, jak i czarne. Najdłuższa z nich liczy sobie niespełna 2km, zaś najkrótsza – 50 metrów (taśma najazdowa dla dzieci).

Generalnie, trasy są ciekawe, z fajnymi widokami na Tatry Zachodnie i podtatrzańskie rejony z jednej strony i odległe Beskidy z drugiej.

Polecamy to miejsce dla osób szukających tras niewymagających dużego wysiłku fizycznego. Chcących trochę pojeździć, trochę posiedzieć w restauracjach, trochę się poopalać 😉 Jest to bardzo dobre miejsce na rodzinne wypady.

Wygodna, czteroosobowa kanapa wspomagana wyciągiem talerzykowym dobrze rozładowuje ruch.

 

Orawice – baseny termalneNarty na Słowacji - Orawice - Narty i baseny termalne

Wody termalne zasilające aquapark w Orawicy są pobierane z odwiertu znajdującego się na głębokości ok. 1610 metrów.  Jest to woda spełniająca parametry wód leczniczych, bogata w liczne minerały: mangan, wapń, magnez, lit, żelazo, siarczany i wodorowęglany.

Z wód termalnych można korzystać w jacuzzi, oraz trzech, połączonych ze sobą, basenach – jednym wewnętrznym i dwóch zewnętrznych.

Na miejscu jest również restauracja i bistro.

Za dopłatą, można skorzystać również z sauny fińskiej (7,25 zł za pierwsze wejście i 4,20 za kolejne), lub masaży (cennik masaży w MeanderParku).