Narty na Słowacji – informacje przed wyjazdem

Informacje o wyjazdach na Słowację.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1. Zapisy na wyjazdy na Kubińską Holę i Wielką Raczę.

Kubińśka Hola - narty na Słowacji
Wspaniałe warunki, ośnieżone drzewa i widoki na całą panoramę Tatr…

Aby się zapisać na wyjazd, należy przesłać nam zgłoszenie. Najlepiej, zrobić to przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Jeżeli zapisujecie więcej niż jedną osobę, być może wygodniej Wam będzie przesłać dane mailem. Jest nam obojętne w jakiej formie ta wiadomość do nas przyjdzie. Ważne, by znajdowały się w niej wszystkie dane niezbędne do ubezpieczenia.

Wszystkie przekazane dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby danego wyjazdu! Nie odsprzedamy, nie udostępnimy ich, ani nie wykorzystamy w inny sposób!

2. Bagaż.

Odpoczynek na Kubińskiej Holi. Narty na słowacji to nie tylko brak kolejek, ale to również apres ski ;-)Zasadniczo, nie mamy limitów kilogramowych lub wielkościowych. Liczymy (i nigdy się nie zawiedliśmy) na zdrowy rozsądek Uczestników. Oczywiście, można zabrać ze sobą sprzęt sportowy niezbędny do uprawiania zimowego szaleństwa, można zabrać również bagaż podręczny. Tu, prosimy o to, by pamiętać, że półki w autokarach są z reguły małe i plecaczki muszą się do nich dostosować, lub wylądują pod Waszymi nogami.

W czasie szusowania, jest możliwość dostania się do pozostawionego w autokarze bagażu. Pamiętać jednak należy, że jest to czas wolny kierowcy, więc może się okazać, że będzie on akurat na obiedzie, będzie spał, czy w inny sposób odpoczywał.

Zwracamy szczególną uwagę na to, by swój ekwipunek oznaczyć w niekonwencjonalny sposób – np. przez dodanie do niego wstążki, bandamki, czy innego charakterystycznego elementu. Ma to znaczenie o tyle, że większość sprzętu sportowego jest przewożona w pokrowcach. A one wszystkie wyglądają tak samo. Szczególnie o 19.00, przy kiepskim oświetleniu katowickiego dworca PKS… Z powodu ryzyka pomyłkowego zabrania sprzętu, prosimy również o jego opisanie – przez wrzucenie do środka swojej wizytówki, napisania na jego ściance swojego numeru telefonu itp.

3. Ubezpieczenie

Kubińśka Hola warunki narciarskie

W cenie wyjazdu, oprócz transportu i karnetu, jest również ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków), KL (kosztów leczenia za granicą) i OC (odpowiedzialności cywilnej). Jest to jednak ubezpieczenie, którego realizacja następuje po fakcie zajścia zdarzenia, lub w trakcie jego trwania, jeżeli dotyczy to znacznych kwot. Oznacza to dla Państwa, że w przypadku mniejszych kontuzji, lub w przypadku ciężkich kontuzji, jednak stosunkowo nisko płatnych (do ok. 50 Euro), jego koszt trzeba pokryć z własnego portfela, a dopiero następnie domagać się zwrotu od ubezpieczyciela. Ratunkiem jest tu EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), czyli zaświadczenie o ubezpieczeniu respektowane w całej Unii Europejskiej i dające każdemu prawo do bezpłatnego leczenia. Skorzystanie z EKUZ w żaden sposób nie umniejsza prawa do dochodzenia późniejszego odszkodowania z tytułu NNW! Zalecamy posiadanie takiej karty również z tego względu, że ochrona wynikająca z posiadania ubezpieczenia KL i NNW JEST AUTOMATYCZNIE WYŁĄCZONA W PRZYPADKU SPOŻYCIA ALKOHOLU I NARKOTYKÓW! Karta EKUZ działa również w takich wypadkach!!!

Nowością wprowadzoną w sezonie 2014, jest dodanie do pakietu również ubezpieczenia OC. Obecnie, w sytuacji zmieniających się stylów jazdy (carving) i związanych z tym większych prędkości, również ryzyko wyrządzenia komuś krzywdy wzrasta. Ubezpieczenie OC chroni od takich sytuacji – zarówno w razie szkody w sprzęcie, jak i w zdrowiu.

4. Kaski.

Od 2012 roku, dzieci i młodzież w Polsce muszą jeździć w specjalistycznych kaskach. Sankcją za nieprzestrzeganie tej zasady, jest grzywna oraz wydalenie ze stoku. Drugą stroną medalu jest to, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nie chcieć wypłacić odszkodowania w razie urazów związanych z brakiem kasków u dzieci i młodzieży.

Na Słowacji w sezonie 2016 pojawiły się również tablice z informacjami o nakazie jazdy w kasku dla dzieci i młodzieży do 15 lat.

Z uwagi urazowość narciarstwa i snowboardingu, zalecamy WSZYSTKIM zaopatrzenie się w kaski! Nie ważne, czy macie 5,15, czy 55 lat!

5. Wypożyczalnia sprzętu.

Narty na Słowacji - Wielka RaczaNa Słowacji, zarówno w Oszczadnicy, na Wielkiej Raczy, jak i na Kubińskiej Holi, istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Pomiędzy tymi wypożyczalniami jest bardzo duża różnica cenowa. Na Raczy, komplet sprzętu kosztuje ok. 27 Euro, zaś na Kubińskiej Holi jest to ok. 21 Euro. W obu przypadkach, taniej jest wypożyczyć sprzęt w Polsce (np. w Intersporcie w Katowicach).

6. Płatności.

Za imprezę można zapłacić albo przelewem przed imprezą, albo w trakcie jej trwania, gotówką lub kartą. Wybór sposobu płatności zależy od Was. Prosimy tylko, by nam o nim wcześniej powiedzieć. NIE WYMAGAMY ZALICZKI! Jeździmy na „słowo honoru”, jednak zabezpieczone Waszą deklaracją o pokryciu kosztów w razie niestawienia się w dniu wyjazdu (tzw. „no-show fee”).

7. Przystanki.

Wszystkie przystanki wymienione są na naszej stronie. Proszę je odwiedzić na stronie: rozkład jazdy skibusu na Słowację. Jeżeli chcielibyście się z nami wybrać z innego miasta, prosimy o kontakt (np. z Bielska lub Cieszyna).

wielka racza, kubińska hola, rohace, rohacze, narty słowacja, narty na słowacji, narty z katowic, narty katowice