Rohacze – opis ośrodka

Rohacze w Tatrach Zachodnich – opis ośrodka narciarskiego.

Narty na Słowacji, narty w Tatrach, narty z Katowic - mapa ośrodka Rohacze, Mapa Rohace

Rohacze – od 2017 jest to nowy kierunek naszych wyjazdów narciarsko-snowboardowych na Słowację. Jest to świetny ośrodek sportów zimowych położony w Tatrach Zachodnich, w regionie słynącym z najlepszych warunków śniegowych na całej Słowacji. Od lat sezony rozpoczyna się tu w grudniu a kończy w kwietniu. Jeżeli dodamy do tego ciekawe trasy, nowoczesną kolej linową, liczne knajpki i szybki dojazd, to otrzymujemy odpowiedź na pytanie dlaczego dodaliśmy ten ośrodek do naszych weekendowych celów.

Rohace – koleje linowe i wyciągi.Rohace - narty na Słowacji, narty z katowic

W Rohaczach mamy dwie koleje linowe. Jedną czteroosobową, o długości 1400 metrów (przepustowość: 2000 osób/godzinę). A także nowoczesną, sześcioosobową, z podgrzewaną kanapą i zamykaną przyłbicą (o przepustowości 2400 osób/godzinę) o długości niemal 2000 metrów.

Do tego, kursują tu 3 wyciągi talerzykowe o łącznej długości 1500 metrów i przepustowości 2400 osób/godzinę. Rozładowują one zarówno ruch w górnej części ośrodka, jak i obsługują trasy dla początkujących.

Rohacze – położenie ośrodka. 

Rohacze leżą w Tatrach Zachodnich, na zboczach Salatinu (2047 m npm) w Spalonej Dolinie (stąd również inna nazwa ośrodka: Spalena). Położenie w dolinie, pomiędzy kilkoma szczytami przekraczającymi 2000 metrów powoduje, że mamy tu świetny klimat do uprawiania sportów zimowych: zarówno klasycznych odmian narciarstwa i snowboardingu, jak również skialpinizmu. Są tu bardzo popularne trasy skiturowe na Salatin oraz pozostał szczyty w okolicy.

Odległość od Katowic to ok. 170 km, które pokonujemy w około 2,5-3h  (przez Korbielów).

Sprawdź ceny wyjazdów na Rohacze!

 

Przeczytaj o innych ośrodkach narciarskich na Słowacji: Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi.