Ośrodki narciarskie

Ośrodki narciarskie na Słowacji i… austriackie Alpy…

 

Opisy ośrodków narciarskich na SłowacjiNasz skibus jeździ do dwóch najlepszych, położonych jak najbliższej Katowic i Sosnowca, ośrodków na Słowacji. Są to Wielka Racza w Beskidach Kysuckich i Kubińska Hola na Orawie.

Choć są to obiekty o zupełnie różnym charakterze, to jednak łączą je pięć gwiazdek nadanych im przez słowacką organizację turystyczną (najwyższa możliwa ilość!), wysoka jakość kolejek linowych i wyciągów, znikome kolejki do tych urządzeń i bogata baza gastronomiczna. Podobna jest też odległość od Katowic, choć na Kubińską Holę jeździmy o ok. 30 minut dłużej niż na Wielką Raczę.

Poza tymi podobieństwami, podstawowe różnice pomiędzy tymi resortami dotyczą samego ich układu. O ile Kubińska Hola jest zbudowana pionowo (jak np. Skrzyczne), o tyle Wielka Racza poziomo (czyli poszczególne części ze sobą sąsiadują – jak np. w Białce Tatrzańskiej). Co za tym idzie, również i długość tras jest inna (najdłuższa trasa na Wielkiej Raczy ma 2350 m, a najdłuższa trasa na Kubińskiej Holi – 4020 m).

Dokładne porównanie obu tych ośrodków, zamieściliśmy na naszym blogu. Serdecznie zapraszamy na stronę: porównanie Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi

Pod tymi linkami znajdziesz opisy obu tych miejsc: Wielka Racza – opis, Kubińska Hola – opis.

 Od sezonu 2014/2015, do naszej oferty dołączymy również krótkie wyjazdy do Austrii – w Alpy regionu Kitzbuehel i Kaprun. Więcej informacji na temat tych wyjazdów – już wkrótce!