Plany na najbliższą przyszłość i relacja z ostatniego wyjazdu!

Jazda w głową w chmurach!Narty na Słowacji - Kubińska Hola

Do 4 razy sztuka 😉 W końcu trafiliśmy na piękną pogodę, która pozwoliła na jazdę z głową w chmurach. Gdy podjechaliśmy na parking (8.54!), nic nie zapowiadało, że będzie inaczej, niż poprzednio: szaro i mgliście… Gdy jednak wjechało się kolejką na stację pośrednią, kurtyna opadała i oczom ukazywały się widoki, które powalały na kolana.

Piękne słońce, krajobraz, ośnieżone choinki, leżaki, 8 stopni na plusie, świetnie przygotowane stoki, uśmiechnięci ludzie ładujący akumulatory słoneczną energią… PIĘKNE WARUNKI i najlepszy (z dotychczasowych) wyjazdów w 2018 r.!

Z czasem, pogoda zaczęła się jednak zmieniać i chmury wzbiły się z dolin. Na szczęście, ledwo co tylko muskały warstwę szczytową, więc nie trzeba się było martwić mgłami.

Miało to też ten skutek, że temperatura spadła do ok. +3 (odczuwalna poniżej zera), a to zaowocowało tym, że śnieg nie zsiadł pod wpływem temperatury i do samego końca był całkiem przyzwoity. Oczywiście, bywały miejsca, które słońce zmęczyło bardziej – tam tworzyły się małe muldy lub miejsca wyślizgane. Pokrywa śniegu jednak, jako całość, jest więcej niż przyzwoita i takie lekkie ocieplenia nie robią na niej większego wrażenia.

Plany na ten tydzień (i kolejne). Kubińska Hola - narty na Słowacji

Sytuacja na WIelkiej Raczy cały czas nie zachwyca… Otwarta jest mniej więcej 1/3 ośrodka, więc czekamy na poprawę (i uruchomienie Lalik). Póki co więc, zawieszamy niedzielny wyjazd, który był planowany właśnie do tego ośrodka.

Jeżeli sytuacja się poprawi, to wrócimy do tematu organizacji wyjazdów na Raczę od przyszłego tygodnia.

Ubezpieczenie – nowa firma.

Od przyszłego tygodnia, chcemy rozszerzyć zakres ubezpieczenia o koszty ratownictwa (to dla Was, freeriderzy!), które dotychczas obejmowało działania wyłącznie na stoku, a teraz będzie działało również poza nim. Poza tym, zwiększeniu ulegnie kwota OC oraz … zniesiona zostanie tzw. “klauzula alkoholowa”, która wyłączała odpowiedzialność ubezpieczyciela w razie spożycia alkoholu przez poszkodowanego. Od teraz, koszty leczenia za granicą i następstwa nieszczęśliwych wypadków nie będą wyłączone nawet jeżeli poszkodowany był pod wpływem alkoholu. Odpowiedzialność cywilna pozostanie jednak wyłączona. Kubińska Hola - restauracja - narty słowacja

Te dobre wieści mają jednak swoją cenę: będziemy potrzebowali dodatkowych danych – numeru dowodu osobistego. Dlatego też, w formularzu kontaktowym pojawi się nowa rubryka do wypełnienia.

Firma, z którą nawiążemy współpracę, to Uniqa.

Tymczasem, zapraszamy na krótką relację z ostatniego wyjazdu.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Comments are closed.