Wyjazdy na Chopok z Katowic. Jeden dzień na nartach, jednodniowe wyjazdy na Chopok.

Chopok z Katowic i Sosnowca! Nowość 2019!

Jasna, Chopok – nowa era wyjazdów na Słowację! Wyjazdy na jeden dzień na Chopok! jednodniówki na Chopok z Katowic i Sosnowca

Stało się! Po całych latach podchodzenia do tematu, jak do jeża, udało się rozwiązać problemy, które nas powstrzymywały przed wyjazdami na Chopok – najlepszy, największy, najbardziej urozmaicony ośrodek na Słowacji.

Będzie to wyjazd dla twardzieli – tych, których nie przeraża perspektywa wstawania w środku nocy (dosłownie) i powrotu znowu w nocy.

Dla tych, którzy wiedzą, że jadą na wielką górę i są gotowi na to ryzyko i zabawę się z tym wiążącą. Wreszcie, dla tych, którzy mają naostrzone krawędzie, bo jest to góra słynąca z tego, że bywa „śliska”.

Przede wszystkim jednak, jest to wyjazd dla kochających sporty zimowe. Bo nigdzie indziej nie ma możliwości by się tak bardzo wyszaleć, jak tu.  23 koleje linowe i wyciągi, niemal 40 km tras łączących południową i północną stronę góry daje możliwości jazdy po trasach o każdy stopniu trudności, a także poza nimi.

Dlaczego dopiero teraz?

Pierwsze sygnały ze strony Klientów, że chcielibyście tam z nami pojechać, płynęły już od 2005 roku. I od tego czasu pochodziliśmy do tematu, jak do gorącego kartofla. Baliśmy się głównie odległości oraz tego, że autokary nie są wpuszczane do samej góry ośrodka. Teraz jednak sporo się zmieniło: choć kilometrów nie ubyło, to poprawiły się jednak trasy dojazdowe.

Autokary są już puszczane do samej góry ośrodka i tam też mają możliwość odebrać Uczestników wyjazdów na zakończenie zabawy.

Dzięki temu, mamy niemalże pewność, że 215 km, które dzieli nas od Chopoka, uda się pokonać w ok. 4 godziny. Nastawiamy się psychicznie na 4,5, ale głęboko wierzymy, że uda się wyrobić szybciej. Postaramy się na trasie nie robić przystanków – szczególnie w drodze „tam” będziemy robić wszystko, by dojechać jak najszybciej i rozpocząć poszukiwanie sztruksu jak najwcześniej.

Jak to będzie wyglądało logistycznie i technicznie.Jasna chopok - najlepszy ośrodek na Słowacji na jeden z dzień z Katowic i Sosnowca

Będzie jedna podstawowa zmiana w stosunku do wyjazdów na Raczę lub Kubińską – tym razem, to Wy będziecie musieli kupić sobie karnet. Chodzi o to, że ośrodek Jasna wprowadził od tego sezonu dynamiczne ceny. Zasada jest prosta: czym szybciej kupisz, tym taniej będziesz miał. Nie ma tu, niestety, możliwości kupowania karnetów grupowo, w niższych cenach.

Poza tym, wszystko pozostaje bez zmian:

  • jedziemy na miejsce dużymi autokarami wyposażonymi w WC, DVD
  • załatwiamy dla Was ubezpieczenie (NNW, KL i OC),
  • będziecie mieli naszego opiekuna, który zadba o Was w każdej kryzysowej sytuacji.
  • nie robimy zbędnych przystanków, czy postojów.
  • jedziemy na dwóch kierowców – by czas pracy kierowców nie psuł nam tempa przejazdu.

Bilety.

U nas kupujecie zatem jedynie bilet na podróż, ubezpieczenie i logistykę wyjazdu. Cena to 70 zł.

Zamawia się je dokładnie tak, jak wyjazdy na Wielką Raczę i Kubińską – przez nasz formularz rezerwacyjny.

Skipassy należy zakupić przez system gopass.

Potencjalne problemy.

W sekcji „o wyjazdach” dodaliśmy kilka kwestii, które mogą się przydać przy zakupie, wykorzystaniu, a także w trakcie użytkowania zakupionych karnetów. Dowiecie się tam co zrobić, jeżeli kupiliście karnet, ale musicie zrezygnować z wyjazdu, albo dlaczego nie wolno wymieniać się karnetami z rodziną/znajomymi, a także jak działa Horska Slużba na Chopoku (i jakie są różnice w stosunku do tej samej instytucji na Wielkiej Raczy i Kubińskiej Holi).

Zapraszamy na wyjazd na Chopok! Będzie się działo!