Narty na Słowacji - Orawice - Meander Ski Park

Orawice – relacja z historycznego wyjazdu…

Orawice – baseny termalne i narciarstwo na jednym wyjeździe!

Narty na Słowacji - Orawice - Narty i baseny termalne

Zgodnie z zapowiedziami, wybraliśmy się w mininy weekend do Orawicy, czyli otwarliśmy kolejny (już czwarty!) kierunek naszych cotygodniowych wypadów na Słowację.
Ruszyliśmy w pełnym składzie – nikt nie zrezygnował, a nawet było nas więcej, niż zakładaliśmy, że będzie 😉 MIeliśmy bowiem pierwszy od lat prawdziwy last minute 😉  Chociaż jest to ośrodek oddalony od Katowic o 170 km (czyli tyle, co Kubińska Hola), to dojazd zajął zaledwie 2 godz 40 min. Na miejscu, przywitał nas brak tłumów i śnieżna pogoda

 

Oravice – nie obyło się bez problemów…Meander Park - baseny termalne i ośrodek narciarski na Słowacji

Słowacka ekipa ośrodka narciarskiego miała trochę problemów z systemem drukowania karnetów, ale TAK TO NA SŁOWACJI BYWA, że zawsze znajdzie się  rozwiązanie i dobre nastawienie. Mimo, że SkiBar był jeszcze zamknięty zaproszono nas do środka, żebyśmy nie marzli i chwilę potem dokonano wręczenia niezbędnych skipassów.

Obecnie, problemy z obsługą grup zostały już zażegnane i mamy solenną obietnicę ze strony ośrodka, że się już nie powtórzą. Bardzo przepraszam za to poranne zamieszanie.

WARUNKI KONIECZNE.

Narty na Słowacji - Orawice - Meander Ski Park
Przyjąć można, że jedynym WARUNKIEM KONIECZNYM na wyjeździe narciarskim jest śnieg. Ale wiemy, że bardzo ważne jest również przygotowanie tras. I tutaj Oravice można wyłącznie pochwalić. Świetnie wyratrakowane, naśnieżone i oznakowane trasy. Brak kolejek na wyciągi. Ogromna przyjemność szusowania pomimo, że ośrodek nie jest bardzo duży.

Od naszego rekonesansu w poprzednim tygodniu, dosypało trochę śniegu z nieba, a co za tym idzie, jeździło się na zmieszanym, dobrze zmrożonym, grubym podkładzie.

WARUNEK MNIEJ KONIECZNY, ALE JAKŻE RELAKSUJĄCY

Oravice zachęcają nie tylko możliwością „białego szaleństwa” ale też możliwością skorzystania z Meander Parku – parku wodnego z wodami termalnymi. Zanurzyć się po narciarskim szaleństwie w gorących termach to był pełen relaks i odprężenie.

Generalnie, połączenie desek śnieżnych, z deskami do pływania wydaje się być całkiem niezłym pomysłem. Dlatego, jeszcze w tym sezonie spróbujemy to powtórzyć!  Może tym razem w bonusie otrzymamy jeszcze widoki na Tatry, które tym razem pozostały zakryte chmurami.

Kubińska w sobotę, a w niedzielę: Wielka Racza – reaktywacja!Narty na Słowacji - Wielka Racza

W sobotę pojedziemy na naszą ulubioną w tym sezonie górę, czyli Kubińską Holę! Czynne są wszystkie trasy, więc grzechem jest niekorzystanie z takich warunków 😉

Tymczasem, warunki na Wielkiej Raczy w międzyczasie poprawiły się na tyle, że postanowiliśmy odwiedzić ten dawno niewidziany ośrodek. Jedziemy w niedzielę. Na miejscu czekają na nas 2 trasy na Dedovce i po jednej na Marguszce i Lalikach, co – w połączeniu z górnym i dolnym łącznikiem – powinno dać całkiem niezłe efekty!

Zapraszamy! Zapisy na obydwa wyjazdy trwają!