Początek sezonu na Słowacji. Skibus na Wielką Raczę i Kubińską Holę.

Przygotowania do nowego sezonu!

Skibus na Wielką Raczę i Kubińską Holę – przygotowania do sezonu!

KUBINSKA 1-02-14 www m 48Sezon zimowy na Słowacji już się rozpoczął. W miniony weekend (5. grudnia) otwarto pierwsze trasy na Chopoku. Od kilkunastu dni, gdy tylko temperatura spada poniżej 3-4 stopni pod zerem, Wielka Racza i Kubińska Hola są zasypywane śniegiem z armatek, robią więc wszystko, by jak najszybciej dołączyć do ośrodka z Jasnej rozpocząć „lyżowanie”.

W obu ośrodkach w tym sezonie zmodernizowano systemy naśnieżania. Mają być szybsze i bardziej wydajne od poprzednich. W połączeniu z opadami naturalnymi, powinno to pozwolić na otwarcie tras w okresie okołoświątecznym. Dla nas zaś, oznacza to rozpoczęcie sezonu najprawdopodbniej w okolicach pierwszego weekendu po Nowym Roku.

Obecnie, domykane są ostatnie kwestie finansowe naszego skibusa. Prawdopodobnie, jeszcze w tym tygodniu ogłosimy nowy cennik na najbliższy sezon. Z pierwszych informacji wynika, że będziecie z niego zadowoleni 😉

Równolegle, pracujemy nad wyjazdami w Alpy. W planach są dwa ich rodzaje: w okolicach lutego będziemy chcieli wyskoczyć tam na weekend, zaś w marcu – na dłuższy wyjazd o charakterze narciarsko-snowboardowego safari… Więcej wiadomości – juz wkrótce!