Zaproszenie na Walentynki i relacja z ostatniego weekendu!

Walentynki 2016!Kubinska hola - relacja

Zapraszamy na przygodowe walentynki! Proponujemy Państwu udział z wyjeździe na Kubinską Holę, wyprawie na quadach, lub wyprawie samochodami terenowymi. Dzięki świetnej pogodzie – zarówno dla miłośników zimowych szaleństw (spore opady śniegu!!!), jak i zwolenników offroadu (jest M O K R O i błotniście!). Zapraszamy więc do spędzenia tego dnia w niekonwencjonalny sposób! Szczegóły naszych propozycji znajdziecie Państwo tu:

opis Kubińskiej Holi,

wyprawa na quadach,

wyprawa samochodami terenowymi,

Relacja z wyjazdu – 7. lutego 2016 r.kubińska hola relacja luty _7

Gdy w Katowicach świeci słońce i jest ciepło, na listach obecności na wyjazdy narciarsko-snowboardowe są pustki. To stara prawda, która potwierdziła się również w ubiegłym tygodniu. Nic w tym dziwnego – jesteśmy w końcu stęsknieni za wiosną i ciepłem, więc instynktownie odrzucamy aktywności zimowe 😉

Ci, którzy się zdecydowali na wyjazd, musieli się nastawić na spore niedogodności. Po pierwsze, osoby przyzwyczajone do odjazd z przystanku w Katowicach o 6.00, musiały przyjechać do Sosnowca na 5.15… Po drugie, autokar nie jechał przez Katowice, a przez Jaworzno. Połączyliśmy bowiem w jeden, dwa różne wyjazdy. Na miejscu, w Dolnym Kubinie, zameldowaliśmy się jednak już o 9.05!

Niestety, z uwagi na silny wiatr, nieczynna była górna kolej linowa. Można się tam było dostać wyciągami, które osłonięte w lesie, funkcjonowały bez zarzutu.

Jeżdżenie odbywało się w warunkach wiosennych. Temperatury na plusie i silny, ciepły halny zupełnie nie pasowały do kalendarza (początek lutego!). Od południa jeździło się na śniegu, który przypominał cukier. Mimo to, wyjeździć można się było do upadłego, a na trasach śniegu nie brakowało.

Aktualna sytuacja na stokach.kubińska hola relacja luty _7

Halny już ucichł, a jego pozytywem jest zmiana frontu. Obecnie, w górach rządzi zima – śniegu napadało już ok. 30 cm, a ciągle jeszcze pada. Nocami, temperatury spadają do -5, mają spadać do -8. Oznacza to, że armatki mogą działać na pełnych obrotach i wspomagać opady naturalne.

Czynne jest ponad 80% tras, jednak w weekend powinny zostać uruchomione kolejne kilometry. Spodziewamy się więc świetnych warunków!

Nowości na stoku!

Jak już informowaliśmy na naszym profilu na facebooku, na Kubińskiej holi pojawiła się możliwość sprawdzenia czasu przejazdu testowego odcinka. Jest on oznaczony specjalnymi bannerami. Zachęcamy do porównywania swoich wyników!