Rozpoczęcie sezonu – krótka relacja z 8 stycznia 2017

Kubińska Hola – relacja z 8 stycznia 2017.

Prognozy pogody były rozchwiane, jak zawsze. Ale -32 stopnie prognozowane przez jedną z nich, czy -29 proponowane przez skionline.pl zrobiły swoje: z 80 osób jeszcze w czwartek, do autobusu w piątek wsiadło 60.

Sześćdziesięcioro twardzieli, których nie przestraszyło -20 za oknem w Katowicach. Sześćdziesięcioro osób, które nie uwierzyło w powyższe prognozy, albo – nawet jeżeli coś podejrzewali – dobrze się przygotowali na każdą ewentualność.

Początek wyjazdu prosty nie był – mróz uziemił jeden z zaworów siłownika odpowiedzialnego za zamykanie drzwi w autobusie, a ogrzewanie na przemian działało i szwankowało (szczególnie w drodze powrotnej). Do tego, termometr postanowił pokazać w pewnym momencie temperaturę -31 stopni… Wówczas, zaczęliśmy podejrzewać, że to jednak najgorsze prognozy się sprawdzą.

Kubińska Hola – na stoku.

Na miejscu jednak (dojechaliśmy na 9.10), okazało się, że nie jest tak strasznie. -20 to najniższa zanotowana temp. na stokach, a z reguły było w okolicach pomiędzy -12 a -16. Problemem jednak był paskudny wiatr, który zamrażał twarze.

Na stokach, śniegu jest bardzo dużo i trasy zostały świetnie przygotowane. Kolejek do kolejek nie było praktycznie wcale. Knajpki działały na pełnych obrotach, a gorąca herbata była bodaj najczęściej zamawianym towarem.

No i jeszcze jeden aspekt: WIDOKI! Niebieskie niebo i piękne słońce towarzyszyło nam przez cały dzień. Piękna pogoda rekompensowała wszystkie trudy!

Wszystkie trasy są czynne. Nie ustawiono jeszcze snowparku, ale na wszystko przyjdzie czas – więc również i on się w końcu pojawi.

I na koniec…

Kończąc, chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział i za to, że nie wystraszyliście się Państwo tego zapowiadanego armagedonu!

Polecamy, na przyszłość, korzystanie z prognozy, która jest dostępna m. in. na naszej stronie. Oni też się mylą, ale rzadziej i na mniejszą skalę 😉

Zapraszamy na kolejne wyjazdy! W tym tygodniu pojedziemy w sobotę na Wielką Raczę! Zapisy już trwają, więc zapraszamy!