Rohace - narty na Słowacji, narty z katowic

Rohace! 25 lutego!

Rohace – Tatry! Nowy kierunek jednodniowych wyjazdów na Słowację!Jednodniowe wyjazdy na narty na Słowację - Rohace, Tatry Zachodnie

Udało się! Na koniec lutego odpalamy nowy kierunek wyjazdów na narty i snowboard na Słowację! Naszym celem będą Rohace.

Rohace – gdzie to jest?!

Jedziemy na podbój Tatr Zachodnich. To najdalej na zachód wysunięty ośrodek spośród tatrzańskich resortów narciarskich na Słowacji. Odległość z Katowic jest bardzo zbliżona do tej do Dolnego Kubina (czyli na Kubińską Holę), a więc wyjazdy będą o takich samych godzinach.

Trasa, która nas tam zaprowadzi, jest również zbliżona do tej na Holę, więc dotrzemy na Rohace w podobnym czasie (ok. 9.00 zameldujemy się pod wyciągami).

Dlaczego akurat Rohace?

Bo jest to ośrodek tatrzańśki i ma NIESAMOWITE położenie.narty z Katowic - jednodniowe wyjazdy na Rohace, w Tatry Zachodnie.

Bo został niedawno zmodernizowany i ma obecnie świetne koleje linowe z zamykanymi „przyłbicami” oraz podgrzewanymi siedzeniami.

Bo są tu trasy dla każdego, a dla tych, którzy marzą o freeridzie – są tu niezmierzone obszary do eksploracji.

Bo jest to góra o specyficznym mikroklimacie – z jednej strony, mamy tu najczystsze powietrze w Tatrach, a z drugiej – bardzo długo utrzymuje się tu gruba pokrywa śniegu.

Bo jest tu trasa czarna, tak bardzo czarna, że aż z zagrożeniem lawinowym po obfitych opadach…

Bo jest rozłożony na wysokościach od 1030 m do 1501 m npm. Dla porównania, dolne stacje w Szczyrku, Wiśle, czy Ustroniu – to ok. 650 m npm.Jednodniowe wyjazdy w Tatry - Rohace

Bo są to trasy położone z północną wystawą, czyli śnieg utrzymuje się tu naprawdę długo!

Wyjazd na Rohacze autokarem w praktyce.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Właśnie tworzy się odrębny dział na naszej stronie poświęcony wyłącznie wyjazdom na Rohacze. Znajdziecie tu wszystkie informacje o tym, jak się zapisać, jakie są ceny, skąd i dokąd dojeżdżamy, a także – więcej wiadomości o samym ośrodku.

Rohacze – wyjazdy w Tatry na jeden dzień.

I najważniejsze – kiedy jedziemy?!

Pierwszy wyjazd na Rohace planujemy na sobotę, 25. lutego. Kolejny – na 12. marca 2017.

Od przyszłego sezonu, będziemy chcieli jeździć tam bardziej regularnie – prawdopodobnie, dwa razy w miesiącu.